close
تبلیغات در اینترنت
سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است
loading...

وبسايتی برای همه

سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است طبق یک گزارش کاملا “انحصاری” که از اخبار پشت صحنه‎ی دنیای فناوری به گوش می‎رسد، سامسونگ در حال مذاکره با شرکت‎های Nvidia و AMD برای استفاده از فناوری محصولات گرافیکی آن‎ها است. یعنی، این شرکت کره‎ای خواهان توقف استفاده از پردازنده‎‎های گرافیکی سری Mali شرکت ARM در طراحی چیپست‎های اگزینوس خود و در عوض استفاده از پردازنده‎های…

سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است

Modir بازدید : 23 چهارشنبه 24 شهريور 1395 : 23:18 نظرات ()

سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است

 • سامسونگ به‌دنبال استفاده از پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Nvidia در چیپست‌های اگزینوس خود است

  طبق یک گزارش کاملا “انحصاری” که از اخبار پشت صحنه‎ی دنیای فناوری به گوش می‎رسد، سامسونگ در حال مذاکره با شرکت‎های Nvidia و AMD برای استفاده از فناوری محصولات گرافیکی آن‎ها است. یعنی، این شرکت کره‎ای خواهان توقف استفاده از پردازنده‎‎های گرافیکی سری Mali شرکت ARM در طراحی چیپست‎های اگزینوس خود و در عوض استفاده از پردازنده‎های گرافیکی ساخت شرکت‎های AMD یا Nvidia است.

  ولی در حال حاضر، این‎طور به نظر می‎رسد که شرکت دوم به لطف معماری “برتر” پاسکال خود، شانس بیشتری دارد ولی شرکت AMD را نیز نباید بی‎خیال شد چون معماری پولاریس این شرکت در کنسول PS4 Pro استفاده شده است.

  شایعات گذشته اشاره به این داشتند که در سال 2017 شرکت سامسونگ در چیپست اگزینوس خود هم‎چنان از پردازنده‎ی گرافیکی Mali، ولی با معماری سیستم ناهمگن (HSA)، استفاده خواهد کرد. این قضیه اجازه خواهد داد که CPU و GPU بر روی یک گذرگاه مشابه قرار بگیرند و مموری و وظایف را با هم به اشتراک‎ گذارند، در نتیجه عملکرد کلی بهبود خواهد یافت. بنابراین در سال 2018 اگر بتوان به این صحبت‎ها استناد کرد، ممکن است شاهد یک GPU ساخت سامسونگ یا تحت مجوز از سوی AMD یا Nvidia باشیم.

  در موازات همین اقدامات، این شرکت کره‎ای به آهستگی در حال توسعه‎ی فناوری مودم CDMA خود به منظور شروع آزمایش پشتیبانی از شبکه‎ی موبایل مذکور (CDMA) در ماه سپتامبر سال 2017 است. اگر همه چیز به خوبی پیش رود، می‎توان پس انتظار داشت که در اوایل سال 2018 تنها شاهد یک مدل از گوشی گلکسی اس 9، با داشتن چیپست اگزینوس، باشیم و دیگر در بازارهای خاصی از چیپست اسنپ‎دراگون استفاده نشود. به دنبال این حرکت، سامسونگ ضرورتا در حوزه‎ی دستگاه‎های موبایل رده‎بالای خود با محصولات شرکت کوالکام خداحافظی خواهد کرد.

  البته باید اشاره داشت تمامی این صحبت‎ها در حد شایعه است و باید با دیده‎ی شک به آن‎ها نگریست. ولی باید اعلام کرد که تمامی این اقدامات از سوی سامسونگ بسیار منطقی است چون این شرکت میل بی‎انتهایی برای توسعه‎ی قطعات بیشتر و بیشتری از سیستم‎های روی چیپ خود به صورت داخلی دارد.

  لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=51476